Çekilen Özel Gün Fotoğraflarının Sunumu Nasıl Yapılmalıdır?

Özel gün fotoğrafçılığı, deklanşöre basmakla başlayan, kart baskısı tamamlanıp müşteriye teslim edene dek süren, fotoğrafçılığın bütün aşamalarını içine alan birkaç fotoğrafçılık dalından biridir.

Başarının anahtarı bütün bu işlerle uğraşabilme yeteneği olduğu kadar onca emek ve zaman harcanarak yapılan işin son aşaması olan ‘‘müşteriye sunum’’ dur.

Birçok alanda müşterilerle doğrudan ya da dolaylı olarak ilişki kuran kişilerin bu ilişkilerini daha iyiye götürmek, müşteri memnuniyeti yaratmak, muhtemel sorunlarla baş edebilme becerileri geliştirmek ve en önemlisi günümüzün rekabetçi ortamında kilit rol oynayan müşterinin davranışlarını, düşüncelerini anlamak ve ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gerekli becerilerin geliştirilmesi gerekmektedir.

Fotoğraf sunumunda kullanılan çeşitli materyaller

Fotoğraf sunumunda kullanılan çeşitli materyaller

Müşterilere daha etkin hizmet için tüm çalışanların eğitimi, geliştirilmesi, yönlendirilmesi ve motivasyonu gereklidir.

Nitelikli personel; müşteri tatminini sağlayan tavır ve davranışların yanı sıra, çalışma alanı ile ilgili bilgiler ve beceriler açısından donanımlı olmalıdır.

Bugün Türkiye geneline yayılmış, profesyonel stüdyolarda özel gün fotoğrafları çekilmektedir. Bu mekânların, rahat ve konforlu olmasına büyük özen gösterilmektedir. Son teknolojilerin kullanıldığı bu ferah mağazalarda, en kaliteli malzemelere basılmış çok özel fotoğraflar müşteri hizmetine sunulmaktadır.

Özel gün fotoğraf albümü örnekleri

Özel gün fotoğraf albümü örnekleri

Çeşitli profesyonel resim işleme programları ile çekimdeki bütün hatalar düzeltilebilmekte, istenilen düzeyde rötuş yapılmakta, hazır şablonlar kullanılarak geri planlar ilave edilmekte dijital efektler uygulanarak çekimlerin albenisi artırılmakta ve oldukça kaliteli fotoğraf albümleri oluşturularak müşteriye sunulmaktadır.

Fotoğraflar müşteriye, ebadına göre albümde, zarflarda ve Cd’ ye kaydedilerek teslim edilir. Fotoğraf stüdyolarında, beğendiğiniz bir fotoğrafı çerçeveli büyütmek de mümkündür. Çekilen fotoğrafları akrabalarınıza dağıtmak istiyorsanız, çoğaltma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Dijital çekim yapılan stüdyo fotoğrafları, duruma göre davetiye ve teşekkür kartı gibi amaçlarla da kullanılabilir.

Bunun yanı sıra fotoğraflarınız ile size özel takvimler, kartpostallar hazırlanmakta, isteğiniz doğrultusunda bardak, kupa, tabak gibi değişik yüzeylere fotoğraflarınızın baskıları yapılarak size sunulmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir