Dijital Video Kamera Aksesuarları

Dijital kameralarda kullanılan aksesuarların pek çoğu dijital video kameralarda da kullanılır. Aksesuarlar aksesuar takımı olarak gelir.

Aksesuar takımı

Aksesuar takımı

Tepe Işığı

Kibrit kutusu büyüklüğünde ama boyutuna kıyasla iyi aydınlatma yapan küçük lambalardır. Tepe ışıklarının bazı türleri, enerjisini kamera bataryasından alır. Bazılarının ise kendi özel bataryaları vardır.

Tepe ışığı ve kepenkleri

Tepe ışığı ve kepenkleri

Mikrofon

Stüdyo veya sinema kameraları dışındaki çoğu kameranın üzerinde dâhili bir mikrofon sistemi vardır. Harici mikrofon takılabilme özellikleri sayesinde daha güçlü ses kaydı yapabilir.

Mikrofon

Mikrofon

Kulaklık

LCD ekrandan kameranın görüntüsü incelenirken kulaklık kullanılarak sesin kalitesini ölçmek istenebilir. Bunun için kulaklık girişlerine takılan kaliteli bir kulaklık kullanılabilir.

Bataryalar

Video kameraların bataryaları genellikle daha uzun ömürlü olacak şekilde üretilir. Bu nedenle dijital kameralarda kullanılanlardan biraz daha büyük bataryaları vardır ve daha uzun süre çekim için ekstra batarya takılabilir.

Lion Batarya ve Bataryanın video kameraya takılması

Lion Batarya ve Bataryanın video kameraya takılması

Dijital video kameralar ve dijital kameraların altında tripot bağlanabilmesi için yuva bulunmaktadır. Daha uzun süreli kayıt işlemi gerçekleştirebilmek amacıyla buraya takılabilen bataryalar geliştirilmiştir. Kameranın DC girişi kullanılarak daha uzun süreli ve taşınabilir güç desteği sağlanmış olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir