Ayarlama ve Dolgu Katmanları

Ayar katmanı, piksel değerlerini kalıcı olarak değiştirmeden görüntünüze renk ve ton ayarlamaları yapar. Dolgu katmanları, katmanı düz renkle, degradeyle veya desenle doldurmanıza olanak sağlar. Ayarlama katmanlarından farklı olarak dolgu katmanları altındaki katmanları etkilemez.

Ayarlama katmanı seçimleri, Ayarlamalar panelinde bulunan komutlarla eşleşir. Katmanlar panelinden bir ayarlama katmanının seçilmesi Ayarlamalar panelinde karşılık gelen komut ayarlarını görüntüler.

Ayar katmanı oluşturmak için Ayarlamalar panelinde ayarlama hazır ayarını seçiniz veya ayarlama simgesini tıklatınız. Katmanlar panelinin altında Yeni Ayarlama Katmanı düğmesini tıklatınız ve ayarlama katmanı türünü seçiniz.Katman > Yeni Ayar Katmanı’nı seçip bir seçenek belirleyiniz. Katmana bir ad verip katman seçeneklerini belirleyiniz ve Tamam’ı tıklatınız.

Ayar katmanı ve panelini kullanma

Ayar katmanı ve panelini kullanma

Dolgu katmanı oluşturmak için; Katman > Yeni Dolgu Katmanı’nı seçip bir seçenek belirleyiniz. Katmana bir ad verip katman seçeneklerini belirleyiniz ve Tamam’ı tıklatınız. Katmanlar panelinin altında Yeni Ayarlama Katmanı düğmesini tıklatınız ve dolgu katmanı türünü seçiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir