Yama Aracının Kullanımı

Yama aracı, seçili bir alanı başka bir alana ya da desene ait piksellerle onarmanızı sağlar. Düzeltme Fırçası aracı gibi Yama aracı da örneklenen piksellerin dokusunu, ışığını ve gölgelendirmesini kaynak piksellerle eşleştirir.

Yama aracı seçenekleri

Yama aracı seçenekleri

Yama aracı seçim seçenekleri (1): Yama aracı ile seçim işleminde seçim, seçime ekleme, çıkarma işlemleri için kullanılan grup.

Kaynak (2): Hedeften yama örneği almak için kullanılır.

Hedef (3): Kaynaktan yama örneği almak için kullanılır.

Transparan (4): Şeffaf seçimlerde aktif edilen yamalama davranışı

Desen kullan (5): Seçilen bölgeyi desenle yamamada kullanılır.

Yama Aracının kullanılması

Yama aracını seçiniz. Kaynak ya da hedef belirlemesini yapınız. Kaynak seçiminde seçtiğiniz alan yamayı sürükleyip bıraktığınız kaynağın kaplamasına dönüşür. Hedefte ise seçtiğiniz alan aynen yamayı sürüklediğiniz alana taşınır. Yamamak istediğiniz alanı seçiniz. Seçenekler çubuğunda Kaynak seçiliyse seçim kenarlığını kendisinden örnekleme yapmak istediğiniz alana sürükleyiniz. Fare düğmesini serbest bıraktığınızda orijinal olarak seçilen alanlar örneklenen piksellerle yamanır. Seçenekler çubuğunda Hedef seçiliyse seçim kenarlığını yama uygulamak istediğiniz alana sürükleyiniz. Fare düğmesini serbest bıraktığınızda yeni seçilen alanlar örneklenen piksellerle yamanır.

Görüntüdeki piksellerle onarırken en iyi sonuçları almak için küçük bir alan seçiniz.

Yama aracı uygulaması

Yama aracı uygulaması

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir