Anı Fotoğraf Örneklerinin İncelenmesi Nasıl Yapılır?

Gölge ışığında yapılacak çekimlerde arka ışığın fotoğrafı çekilen modelin ışık ortamından daha parlak olması yanlıştır.

Bu da görüntümüzden sahne çalar dikkati dağıtır. çekilen ortamın ışığıyla fon ışığı birbirine yakın güçte olmalıdır.eğer olmazsa burada görüldüğü gibi fotoğrafta ana konu ikinci planda kalır.

Gölge eğer fotoğrafı böyle bir konumda çekmek zorunluysa o zaman cepheden dolgu ışığı veya arka ışığı mümkün olduğu kadar kaçan bir kadraj uygun olacaktır.

Gölge ışığında canlı renkler ilgi uyandırıyor. Alan derinliğinin olmayışı da ilgiyi yalnız birinci plan üzerine yoğunlaştırıyor.

Çok eskilerde odaya sızan ışık ortamında çekilmiş. Işığın geldiği yönde alında parlama oluşmuştur.

Gölge Kullanma

Gölge Kullanma

Her türlü çekimde de geçerli kurallardan biri; fondaki karışıklık alacalı görünüş ilgi merkezinin belirginliğini zedeler hele fotoğrafın arkasındaki bu kargaşa, fotoğrafın ana ışık ortamından daha parlaksa fotoğrafın başarısını zedeler O halde burada kadrajı daraltmak ve konuyu ilgi odağına çekmek gerekir.

Tepeden gelen dik ışık, göz çukurlarına ve burun altına düşen koyu gölgeler, istenmeyen bir durum oluşturarak fotoğrafta olumsuz etkiler yaratır.

Bu durumda bir yansıtıcı veya bir dolgu flaşı kullanılabilir. Fakat dik ışıktan başka bir kaçış yöntemi, modeli veya objeyi yakınındaki gölgeye alıp yerden yansıyan ışıktan yararlanarak çekim yapmaktır.

Tepedeki güneşin yüzde oluşturabileceği sert gölgeler destekleyici bir flaş yardımıyla giderilmiştir.

Gölgelendirme

Gölgelendirme

Açık hava aydınlıktır hem de insanlar daha rahat ve doğaldır.

Pastanın süsleri gibi küçük ayrıntılar mutlu bir çift için çok anlamlı ve duygusal değer taşıyor olabilirler. Düğün resimlerinin gelecek için saklanan anılar olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir